• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історико-краєзнавчий музей "Криниця духовності"

Ця сторінка присвячена методичній та просвітницькій роботі гуртка "Криниця духовності"

та історико-краєзнавчого музею Ядутинської ЗОШ І - ІІІ ступенів

Вся наша шкільна родина живе історією своєї Батьківщини, свого рідного краю, свого родоводу. Навчання дітей історії рідного краю – це перша ступінь національного усвідомлення. Досвід свідчить, що формуванню цілісної історичної свідомості сприятиме поєднанню вивчення історії України з історією рідного краю та села. Саме такий підхід дає можливість належно організувати пошуково - краєзнавчу роботу в навчальному закладі.

Музей засновано 31 жовтня у 1995 році на базі кімнати бойової слави та трудової слави в Ядутинській ЗОШ І – ІІІ ступенів був створений історико-краєзнавчий музей. Рада музею у складі у складі Струця О.С., Сокол М. М., Проценка І.І. та педагогічний колектив школи здійснили велику роботу по оформленню експозицій та стендів музею: «Село в давнину», «Історія школи», «Видатні земляки»; Поправка Н.В. – «Село в роки Великої Вітчизняної війни»(матеріали про Героя Радянського Союзу Ф.Р.Горбача), фрагмент української світлиці, «Шкільні роки», «Серце віддане дітям».

На базі шкільного музею продовжує працювати пошуковий гурток, яким керує вчитель історії Поправка Н.В.

Музей є центром патріотичного виховання молоді, створений для здійснення комплексного підходу до морального, трудового виховання школярів, формування дослідницько - пошукових умінь і навичок. Тут проводяться навчальні екскурсії, зустрічі з ветеранами та гостями школи. Оформлення музейної експозиції проведено у хронологічному порядку з визначенням основних тематичних розділів, що відповідають історико – краєзнавчому профілю музею.

Стаціонарна експозиція музею естетично оформлена. Постійно оновлюється та доповнюється силами педагогів та учнів школи.

Загальна кількість експонатів музею становить 467 одиниць збереження.

Радою музею постійно оформляються тематичні виставки з дотриманням методичних вимог щодо збереження музейного фонду.

Вся науково-дослідницька робота музею спрямована на вивчення історії школи, історії життя знаменитих земляків, діяльності випускників та жителів району, збір та узагальнення матеріалу про події Великої Вітчизняної війни.

У музеї є в наявності книга обліку музейних предметів (інвентарна книга), в якій здійснюється постійний облік оригінальних експонатів з короткою історичною довідкою про даний предмет, датою надходження експонату до музею, запису, від кого надійшов предмет. Дотримується повнота та якість записів, відповідно проводиться шифрування музейних предметів.

Основними завданнями методичної роботи музею є:

  • оновлення змісту навчання і виховання підростаючого покоління засобами краєзнавства;
  • виховання у школярів патріотизму, співчуття і гуманізму, почуття вдячності, дбайливого ставлення до історичної та культурної спадщини рідного краю і району;
  • залучення учнів до краєзнавчої і пошуково-дослідницької діяльності;
  • збереження історичної пам'яті;
  • вдосконалення морального і патріотичного виховання учнів;
  • допомога юним громадянам у формуванні української державної самосвідомості, виховання любові до Батьківщини;
  • підготовка молодих людей до свідомого та відповідального життя в демократичному суспільстві;
  • надання різноманітних можливостей для розвитку у молоді навичок соціальної мобільності, формування культури.

Рада музею та педколектив школи організовує проведення акцій «Милосердя», «Вам, сивочолі ветерани», «Обеліск»; спортивних змагань, тематичних екскурсій і т.ін.

Музей знаходиться за адресою:
вул. Сіверська , 70 с. Ядути , Борзнянського району, Чернігівської обл. тел. 27-5-71.
Кiлькiсть переглядiв: 378

Коментарi